SSS

Kozmetiğimizin güvenliği için son derece özen göstersek de, her ihtimale karşı, cildinizde kızarma, kaşıntı, şişme gibi değişiklikler görüldüğü takdirde, kozmetiği kullanmayı hemen durdurun ve satıcı firmaya danışınız.

Güvenilirliği yüksek maddelerden üretildiğinden dolayı hiçbir zararı olmasa da, hemen bol su ile yıkayınız. Ayrıca, anormallik görüldüğü takdirde hemen satıcı firmaya danışınız.

Oda sıcaklığında, çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. Güneş ışığına maruz bırakmayınız.

Saklama koşullarına göre değerlendirilir, ama açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketmenizi tavsiye ederiz.

Platinum vuvu’nun içindeki platin parçacığının kesintisiz devam eden redüksiyon etkisi olup, Ultraviole ışınlarının cilde olan zararlarını hafifletecektir. Ama Ultraviole ışınlarını emme fonksiyonu olmadığından dolayı, deniz kıyısı gibi Ultraviole ışınların güçlü olduğu yerlerde uzun süre kalacağınız durumlarda, güneş yanığı önleyicilerini beraber kullanmanızı tavsiye ederiz.

Genelde hiç sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama duruma göre cildinize uymadığı takdirde kullanmayı durdurunuz ve satıcı firmaya danışınız.

Rahatlıkla kullanabilir. Ama başka kozmetiklerde sıkıntı yaşayanlar ilk başta yığın testi yapıp, sonucunu değerlendirmesini tavsiye ediyoruz. (Üst kolunuzun iç kısmına yapıştırıp, 1-2 gün cildinizde bir değişiklik olup-olmadığına bakınız.)

Platinum vuvu’nun içindeki platin, elektrik etkiye (Zeta elektrik potansiyel -40mv) sahiptir. Genelde cilt içindeki su terkibi, pil gibi dış tarafı eksi, iç tarafı artı olarak dizilmiş olsa da, zarar gören ciltlerin elektrik yapısı bozulup, elektrik potansiyeli azalır ve dengesi kaybolur. Platinum vuvu’nun elektrik etkisi cildin nemliliği ve güzelliğini sağlayacaktır.

Cilt iyileştirici, cilt düzenleyici ve nemlendirici olarak resmi makamlarca izin verilmiştir.

Platin ve altın gibi değerli metallerin iyonize olması zor olduğu için, hemen hemen alerjik reaksiyonun olamayacağı düşünülüyor. Eskiden beri takı olarak da kullanıldığı bilinen platin, en güvenilir metallerdendir. Yığın testleriyle ürün ve ham maddesinin güvenilirliği teyit edilmiş olup, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama cildinizde herhangi bir anormallik görüldüğü takdirde satıcı firmaya danışınız.

Platinum vuvu ürünlerinin hepsi gri ya da siyah renktedir. Bu platinum kolloidi’nin doğal renginden gelmiş olup, yüksek konsantrasyonun kanıtıdır. Platinum vuvu’nun içindeki platin parçacıkları eşit 20 taraflı şekil oluşturmuştur. O’nun siyah görünümünün nedeni ise bu şeklin etrafını bulut gibi kuşatan elektronlar ile ışınların titreşiminin birbirine olan etkisindendir.

Platinum vuvu ürünlerinin içerdiği platin parçacıkları çok küçük olsa bile, su molekülleri ile birleştiğinden dolayı, vücutta emilmeyen molekül boyutundadır. Epidermisin boynuzlu tabakasından içeri giremeyeceği,  Ayrıca, yarı ilaç ( quasi-drug) kategorisine girmesi için gereken 7 türlü testten de geçtiğinden dolayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.